Ozvěny FolKaliště XXII. – Miki RYVOLA & Stráníci – 10. února 2017 (pátek) / 19:00 hodin

Written by Jirka Kutiš. Posted in Novinky

mimimiikim

Published on Prosinec 31, 2016 with No Comments

Ozvěny FolKaliště pokračují 22. koncertem. Na svůj druhý koncert do Kaliště přijede největší ikona a legenda trampské písničky – MIKI RYVOLA. Vycházíme tak vstříc těm zájemcům, kteří se na jeho první vystoupení v roce 2014 u nás nedostali.

Když se v Čechách řekne trampská píseň, nikdo z jejích znalců nemůže nevzpomenout na jméno Miki Ryvola. Jeden z posledních romantiků, jehož hlavní scénou bývaly táboráky v trampských osadách, vystoupí v pátek 10. února 2017 v rodném domě Gustava Mahlera od 19:00 hodin. Společně se svým bratrem Wabim napsali více než 500 písniček, na kterých vyrostlo několik generací muzikantů. Ryvolovky se staly opravdovou klasikou. Dokladem o jejich nadčasovosti je to, že se dodnes hrají a stále si nacházejí nové posluchače. Jen pro připomenutí písničky – Bedna od whisky, Tereza, Bodláky ve vlasech, Jarní kurýr, Letokruhy, Vodjíždím, Země tří sluncí, Mrtvej vlak, Tak už mi má holka mává, Hejno vran, Zvláštní znamení touha, Island, Sedmnáct dnů, Rychlé šípy, Já jsem tak línej, Poslední píseň, Rezavý šporny, … – jsou písničky, které zná téměř každý, kdo proseděl alespoň jeden večer u táboráku s kytarou. Po Wabiho smrti v roce 1995 přestal Miki téměř vystupovat. V posledních letech však pár koncertů uskuteční a my jsme rádi, že se nám naskytla možnost pozvat jej znovu do Kaliště. Do Kaliště přijede Miki Ryvola za doprovodu skupiny Stráníci.

Koncert je součástí cyklu tří koncertů (Miki Ryvola & Stráníci, Malina Brothers, Pavel Dobeš) na které je možné zakoupit finančně zvýhodněnou permanentku. Předprodej běží od 23. ledna 2017 – Měkis Humpolec, hospůdka Mahler Kaliště a nejlépe přes mail: kutisjiri@seznam.cz. Další info: 602 109 897.