Ozvěny FolKaliště IX. – TAXMENI 9. května 2015 / 18:00 hodin, POZOR již tuto sobotu – poslední vstupenky a pokud bude hezky bude koncert VE DVOŘE !!!!

Written by Jirka Kutiš. Posted in Novinky

Ozvěny FolKaliště IX. – TAXMENI 9. května 2015 / 18:00 hodin, POZOR již tuto sobotu – poslední vstupenky a pokud bude hezky bude koncert VE DVOŘE !!!!

Published on Květen 05, 2015 with No Comments

Ahoj kamarádi a přátelé, devátým pořadem v cyklu Ozvěn FolKaliště bude v sobotu 9. května 2015, od 18:00 hodin, koncert další legendy na scéně FTC, kapely která slaví v letošním roce 45 let své existence. TAXMENI – jedna z vůbec nejdéle aktivně působících country kapel u nás. Byli založeni na podzim 1970 jakožto klasická country a trampská skupina a v únoru 1971 poprvé veřejně vystoupili. V počátečním období se pohybovali na pomezí folku a bluegrassu. V této hudební oblasti v roce 1974 získali první místo v celostátním finále Porty, získali i tzv. Zlatou Portu. V roce 1979 přerušili činnost (kromě nahrávání) a prakticky začali opět vystupovat až ve druhé polovině osmdesátých let. Z původního tradičního směru a akustického zvuku se postupně propracovali k modernějšímu country-rocku, založenému na elektrických nástrojích a razantnější rytmice. Vydali celou řadu hudebních nosičů, z nichž největší úspěch zaznamenali s projektem Calamity Jane. Právě v něm uvedli styl military country, kde zhudebnili příběhy o odvaze, chlapské cti, ale i vlastenectví, např. osudy čs. vojáků ve druhé světové válce. Velkou zásluhu mají i v oblasti propagace našich pozapomenutých, či zapomenutých válečných hrdinů z 2. a 3. odboje. Uspořádali řadu benefičních koncertů pro válečné veterány a pro tělesně postižené. U kolébky Taxmenů stál především Jaroslav ČVANČARA, který je v současnosti mimo jiné i jedním z nejuznávanějších historiků (specialista na období II.svět.války – zejm. Heydrichiády). K základnímu pilíři skupiny patří také sólový zpěvák s nezaměnitelným hlasem Vráťa VYSKOČIL. Dalšími člen skupiny jsou: Jindřich Vrbenský, Luděk Kodrle, Karel Mrkvička, Pavel Kaiser a Jan Brabec. Taxmeni jsou vnímáni nejen jako přední česká country kapela, ale stali se v poslední době doslova countryovým magnetem, jakýmsi hlavním hřebem naprosté většiny hudebních přehlídek a festivalů. Zveme Vás na koncert plný energie, starých pecek a neopakovatelné atmosféry. Předprodej vstupenek bude zahájen 15.2.2015 a je zařazen do jarní části koncertů a proto je možné si zakoupit i permanentku H.+P.Ulrychovi / Marien / Taxmeni.